Otevírací doba výdejního místa: Romantika - obchod pro šikuly, Račiněveská 2444, Praha 9 - Újezd nad Lesy, Po-pá 9:00 - 18:00, So 9:00 - 13:00

Italská mýdla Nesti Dante

Mýdlo bylo porvé použito před deseti staletími, ale teprve ve Florencii za vlády Mediceů se výroba mýdla stala skutečnou profesí; spadala mezi ušlechtilá umění lékařů a farmaceutů a sídlila v srdci Florencie v uličce, která ještě nesla název Via dei Saponai (ulice Soapmaker's).

Nesti Dante je italská značka vyrábějící kalitní rostliná mýdla.

Příběh mýdel Nesti Dante

Jednoho slunečného rána těsně po druhé světové válce jel mladý Dante na svém kole, snažíc se sehnat nějaké maso pro svoji rodinu,

po rozbytých dlážděných ulicích Florencie. Snažil se neztratit rovnováhu a vyhnout se největším výmolům v cestě, najel na velký kámen a spadl na zem. Pokrytý prachem, s odřenými koleny si všiml zdeformovné pneumatiky svého kola. Když dorazil na trh, maso už bylo pryč. Sklopil svoje jasně modré oči k zemi. Řezník si všiml zklamání v Dantově tváři, rzhodl se mu dát zbývající tučné kousky masa a poradil mu, pokud ho smíchá se sodou může si vyrobit mýdlo. Mýdlo? Mýdlo!!! Komodita, která byla v té době velmi vzácná; válka právě skončila a to, co bylo kdysi považováno za nezbytnost běžně k dostání, bylo těžko k mání. Mladý Dante znovu nasedl na kolo, zamířil do řelezážství, dokoupil všechny suroviny, které mu řezník poradil a zamířil domů. Vrátil se domů bez masa s odřenými koleny samá modřina, ale jeho oči zářily. Od matky si vypůjčil měděné umyvadlo, které používala na praní prádla a zavřel se v garáži.

Několik dnů se snažil a snažil až se na dně umyvadla vytvořil pevný bílý blok.

Dal ho přes malé sýto, aby uschl, jakmile se zdál dostatečně suchý, rozsekal ho na kousky a dal je rodině a přátelům a dokonce i přátelům přátel, aby ho zkusili.

Den za dnem rychle rostla poptávka po jeho mýdlech a Dante byl najednou zaneprázdněný prací na něčem, co tvořil sám, to ho naplňovalo pýchou. Brzy si koupil pozemek vedle svého domu a do roku 1947 se jeho malý podnik stal plnohodnotným podnikem a byl registrován obchodní komorou e Florencii.

Dnes je továrna Nesti Dante jednou z nejuznávanějších zařízení v evropě pro výrobu mýdla, využívající metodu klasického vaření mýdla. Společnost je hrdě řízena druhou a třetí generací rodiny Nesti, která razí motto společnosti:

„Pracujeme abychom byly nejlepší, ne největší.“NAŠE FILOZOFIE
Formulováno s kvalitou, čistotou a bezúhonností. Přirozeně aktivní špičkové přísady, organické, pokud je to možné. Pouze čisté rostlinné oleje z udržitelných zdrojů. Žádné minerální oleje, žádné parabeny ani agresivní přísady. Veganské složení, bez živočišných přísad nebo testování na zvířatech- vždy. Ke kůži a prostředí šetrné. Podpora odpovědné recyklace pro všechny naše obaly.
Vyráběno ve Florencii, Itálie.

S láskou a péčí ® od roku 1947.

 

 

Kvalita čistota odpovědnost.

 

 

TOVÁRNA DNES

 

Neznečišťující komplex o rozloze 9000m2

Výroba mýdel metodou klasického vaření.

Kompletní výrobní cyklus včerně sil kotlů a strojů z nerezové oceli.

Denní výrobní kapacita: 35 tun toaletních mýdlel.

Denní kapacita balící linky: 250 000 kostek mýdla.

Další výroba tekutého mýdla a pudrů.

Národní a mezinárodní certifikáty kvality.

Důraz na etickou a envirometální udržitelnost.

 

 

překlad z: http://www.nestidante.com/

 

Nejprodávanější

112
1391112139
Značky

Stránka 1 z 1 - 17 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 17 položek celkem