Otevírací doba výdejního místa: Romantika - obchod pro šikuly, Račiněveská 2444, Praha 9 - Újezd nad Lesy, Po-pá 9:00 - 18:00, So 9:00 - 13:00

Zaměstnejte děti při cestě na dovolenou

Několik tipů, jak s dětmi přežít cestu na dovolenou

 

 Děti jsou na cestách vítanými společníky, koneckonců spoustu cest požádáme hlavně pro ně. Cesta v autě, ve vlaku i autobuse ale může být dost dlouhá. Přijde nuda. A co je pro děti horší než nuda? Snad jen zubař a čert 6. prosince.

Prázdniny začaly a většina rodin plánuje cestovat. K moři, k babičce na Moravu i za letitými kamarády-vodáky na Sázavu – tam všude se nuda nedostane. Jak to? Jsme tu totiž my. Projděte si s námi hračky a hračičky, které na únavné cestě zabaví i toho nejzlobivějšího před(školáka). Střídejte – a dávkujte podle potřeby. Hurá na prázdniny!

 

 

 1. Omalovánky na cesty

 

 Omalovánky jsou jednou z nejoblíbenějších dětských zábaviček na deštivé nebo nudné dny, většinou je ale kromě pastelek a samotných omalovánek potřeba i stůl nebo podložka. V autě nebo jiném dopravním prostředku se takové věci získávají špatně a zabavit děti  na dlouhé cestě nebylo nic jednoduchého. Teď už je. Omalovánky na cesty se pyšní pevnou podložkou a silnějšími pastelkami, se kterou se malí cestovatelé vyřádí dosyta.

 

  

 

 

 2. Karbaníci

 

  Mají mezi sebou děti trochu místa? Použijte tlustou knihu plnou pohádek jako podložku a nechte děti karbaničit. Klasické prší můžete ozvláštnit Černým Petrem, nebo společně vymyslete úplně novou hru!

 

 

 

  

 3. Malí cestovatelé

 

  K této hře pro větší děti potřebujete jen plastickou mapu ze školy,  nebo mapy, které tatínek schovává ve dveřích auta, když přestane fungovat GPS. Vyzraďte dětem cíl cesty – čím dále pojedete, tím to pro ně bude větší výzva – a vyzvěte je k tomu, ať hlásí, až projedete záchytným body vaší cesty – velkým městem, okresem, hranicí státu. Určitě si všimnou spousty zajímavostí!

 

 

  

 

 

 4. Palubní deník

 

  Roste vám doma malý spisovatel? Nechte ho založit palubní deník, ve kterém přesně popíše průběh cesty i věci, co se vám přihodily. S magnetickým sešítkem s pevnými deskami to půjde i v autě bez nepohodlné podložky.

 

 

 

 

 Převzato od:

www.papirnictvipavlik.cz